Fısıltılar -1-

Yapayanlış düşünceler denizinde hangi akıntının tersine yüzsen mücadele ediyor olursun?
Çözüm daima ileriye gitmek mi yoksa var zannettiğin “ilerisi” zihnini çevreleyen suni bir ilmek mi? Seni sürekli karalara vurduran karaların olduğunu bilmek mi, yada daha da belirsizi, zannetmek mi?

Ben bu savaşın ganimetini alırım sadece. Sebebiyle sonuçlarını kahramanlara ve hainlere pay edin.Artık hangi yüzyılda gerçekleşiyorsa, duruma göre barut kokusu da yeter bana, metallerin tutkulu kıvılcımları da. Kanınızda ki demirden ağır pamuklu yastıklarınız olduğu sürece siz nafile savaşların neferleri olmaya devam edeceksiniz. Hal böyleyken, iki tarafa da sattıklarını toplamaktan başka zahmet bırakmıyorsunuz hakikate ermiş silah tüccarlarına. Var olun.

Karartmalar yapsanız da rüzgardan başkası engel olamaz sigaramı yakmama. Öfkeli, korkmuş bakışlarınızın birbiriyle kesiştiği hattın üzerinde sakince ellerimi de siper ederek yakarsam rüzgar da engel olmaz. Huyunu biliyorum çünkü tabiatın. Huyuna gidersem yolculuğum boyunca bana eşlik edeceğini de. Topraktan geldiğimi, toprağın kurşun geçirmediğini de biliyorum. Sizi de tanıyorum bu arada. Sizler tereddütlersiniz. Siz ancak birbirinize ölümcülsünüz, birbirinizi yaratıp gömersiniz.

Siz ucuz eğlenceleri seversiniz. Kazanmak için kavgalar edip daha çok yenilgi kazanırsınız. Benim eğlencelerim daha da ucuz. Onlar sizlersiniz. Dans edelim mi?