Uyuyan Güzel

Kadın o. Güzel bir kadın. Aynı bünyede hem dişi bir aslan kadar yırtıcı ve tetikte, hemde bir kırlangıç gibi masum ve tehlikelere açık. Gözlerinden belli, türlü mücadelelere girmiş. Gözlerinden kaçmışlık okunmuyor. O her zaman inandığı için savaşmış. Ama inancını zehirlemişler onun. Aslan olmaya zorlamışlar. Ama dedim ya, bir kırlagıç o aslında. Gözleri.. Gözlerine baksanız anlarsınız.

Kadın o.En “benim” diyenin bile idrakına sığmayacak kadar kadın. Yüreği kocaman! Yüreği sıcacık! Ama orayı gerçekten fethetmek çok pahalı. Karşılığında bir yürek vermek gerekiyor. Kat kat kilitler vurmuş üzerine. Çünkü bu kadın sevmek nedir biliyor, o yüzden çekiniyor. Çeyrek yüzyılı devirmiş, güzele de şahit olmuş çok, çirkine de. Ama içinde henüz açmamış bir gülün tomurcuğuyla yaşıyor. Gözleri.. Gözlerine baksanız hissedersiniz.

Kadın o. Bir nevi dalga kıran yani iklimine erkeklerin hükmettiği bu kudurmuş denizde. Ne çöpler birikmiş kıyısında. Ne hoyrat darbeler almış. Ama gülüşündeki saflığı yitirmemiş bunlara rağmen. En derinine saklamış kelimelerin en samimisini. Ve dudaklarından her çıktığında kalbiyle beraber çıkıyor o kelime. Gözleri… Benimle konuşurken gözlerine bakarsanız, sizde anlarsınız.

Kadın o! Bu kelime başka ne için söylenmiş olabilir ki? Gözleri diyorum! Baksanıza!

Kadın o! Çünkü onu dünyaya bir Melek getirmiş! Kadın o, çünkü bu adam onunla karşılaştığı andan itibaren eksik değilmiş! Kendi başına karanlıkta uyuyamazken dünyamda ki tüm ışıkları soldurup parıl parıl yüreğimde belirmiş! Kadın gibi kadın o! Çünkü bu adamı sadece varlığıyla kendisine teslim olmaya ikna etmiş. Bu adam dünyanın kalanını unutmuş. bu kadını kendine yar bilmiş. İçimde öyle bir ateş yakmış ki farkında olmadan, gözlerime baksanız imrenirsiniz..

Benim Kadın’ım O. Hevesine karışasım var, düşlerine hatta damarlarına, kanına…Gök olasım var o vefa dolu, aşk dolu toprağa! Gerekirse göz yaşlarımla da sularım seni. Merhamet göreceğini bilerek ağlamakta güzel. Seni seviyorum kadın! Pırıl pırıl gözleriyle bakarken başka, yumup uyuduğunda başka güzel. Düşün düşüm, düşüm düşün olsun.